HIFU Machine High intensity focused ultrasound face lifing wrinkle removal face tightening and body slimming U-FU4.52S

Краток опис:

Тип: анти-навремено машина, анти-навремено машина, HIFU
Feature:skin tightening,wrinkle removal,face lifting,body slimming
оперативен систем: висока фреквенција
за аплицирање: лице лифт, навремено отстранување
Должина 5.0-25mm (1.0 mm / чекор)
Растојание: 1.0-10mm (0,5 mm / чекор)
Од моќ: 0.2-2.0J (0.1J / Чекор)
Применливи луѓе: сите возрасти
Влезен напон: AC 100V-230V
моќност: <160VA


детали за производот

Сервис

HIFU PRICE NEW

кожата стега

Висок интензитет фокусирани ултразвук (HIFU) директно испорачува топлинска енергија на кожата и поткожното ткиво кое може да го стимулира и да ја обноват колаген во кожата и на тој начин со тоа и подобрување на текстурата и намалување на доделување на кожата. Тоа буквално постигнува резултатите од дотерување или тело лифтови без инвазивна хирургија или инјекции, згора на тоа, дополнителен бонус на оваа постапка е дека не постои прекини.

Оваа техника може да се примени на лицето, како и на целото тело, а, исто така, таа работи подеднакво добро за луѓето од сите бои на кожата, за разлика од онаа на ласери и интензивна пулсот светла.

13mm FAT ОТСТРАНУВАЊЕ

Спроведување на висок интензитет фокусирани ултразвук, генерира фокусирани енергија и да си одат во deeoer целулитот да се пробие на целулитот. тоа е инвазивна, импресивен и долго- последните tratement ефикасно да се намали масти, особено за стомакот и бутовите.

Висок интензитет фокусирани цел ултразвук во масти од 13mm (длабочина на пенетрација), загревање на масното ткиво, се комбинираат со висока енергија и добра пенетрација за решавање на масти, за време на третманот, триглицериди и масни лачат киселина со процесот на метаболизмот, а со на vessal и nurve нема да бидат оштетени.

HIFU TRANSMITTER

1. ДС-4.5D 4MHZ фреквенција се користи за пренос на високо-енергетски фокусиран ултразвук на кожата, поткожното ткиво, на ултразвук за да навлезат во кожата на длабочина од 4.5mm, директна поткожното SMAS слој, формирање на "топлина коагулација" регионални, насочени кон подебела кожа, како што образите, итн

2. ДС-4.5S 7MHZ фреквенции користи за пренос на високо-енергетски фокусиран ултразвук на кожата, поткожното ткиво, на ултразвук за да навлезат во кожата на длабочина од 4.5mm, директна поткожното SMAS слој, насочени кон потенки кожата, како што се на чело , тенки и вратот.

3. ДС-3.0 за пренос на висока фреквенција од 8 MHz фокусирана ултразвучна енергија во дермисот слој на ткиво на кожата, ултразвук за да навлезат во кожата на длабочина од 3.0mm, е одговорен за активирање кожен слој на колаген во кожата, ефикасно подобрување на ефектот на консолидација на преглед, но исто така ја подобруваат големи пори и намалување на појавата на брчки.

4. ДС-1.5 10MHz фреквенција се користи за пренос на високо-енергетски фокусиран ултразвук на ткиво на епидермисот, ултразвук за да навлезат во кожата на длабочина од 1.5mm, е одговорен за активирање на кожата епидермисот во потенки ткиво.

5. MAT-13mm висок интензитет фокусирани ултразвук цел на масти од 13 mm (длабочина на пенетрација), загревање на масното ткиво, се комбинираат со висока енергија и добра пенетрација за решавање на масти.DS-13mm for body introduction_副本 FU13头_副本HIFU WORKINGOPERATION HIFU

1. Наместо традиционалните хируршки соочуваат со лифт со неинвазивна техника.

2. Стегнете доделување на кожата, подобрување опаднат и други знаци на стареење.

3. Со посебен предавател, пренос од површината на кожата спроведување на високо-енергетски фокусирани на ултразвук на слој SMAS.

4. SMAS контракција: колаген ремоделирање, контракција еластин влакна.

5. Во слој на кожата за да се произведе одредена цел повеќе температури над 65-70 степени во кратко време или погоре Sonic фокус висока енергија, формирање област "топлина лек", фокусот клетки се зацврсти, тогаш аблација, табла брзо подобрување, за да се постигне козметички брчки ефект

6. Не-инвазивни, нема време да се одморат по операцијата, ултразвук без инекции, без операција, нема ни трага навремено подмладување на кожата.

7. Наместете било која возраст, и мажите и жените.

8. Опремени со различни нивоа на кожата предавател енергија емисија, на високо-енергетски фокусиран ултразвук пренесува на слоеви на кожата.

9. Комерцијален голема брзина и пренос на технологија на 0,1-0,25.

10. До 15.000 линии на слоевит висока прецизност емитер предавател е три пати поголема од онаа на слични инструменти, во голема мера подобрување на ефективноста на трошоците.

11. Ексклузивни развој на стабилен излезен 4-10MHZ технологија на широкопојасен интернет што се вклопува и со слоевит технологија за третман на кожата.

12. Брз и кратко време на третман: третман 30 минути едно лице.

13. високо задоволство на пациентите.

14. Висок квалитет, ниска потрошен материјал.

------ постапка HIFU Третман -----------

1. чистење на кожата.

2. Земете фотографии и Март третираат кожата област.

3. Pt гел како диригент помеѓу предавателот и кожата.

4. марка лекува област, како што се околу брадата, вратот, двете страни на авион.

5. мазна рака парче обезбедува високо фокусирани ултразвучна енергија која безбедно загрева поткожниот слој на одредени длабочина. Пациентот ќе биде побарано да повратни информации од интензитетот на топлина, така што постапката не може да стане непријатно или болни, додека постигнување на оптимални резултати.

6. Обрнете внимание за да се избегне на работ на нервен брадата (маргинална мандибуларните нерв) и supraorbital никогаш (супра орбитална никогаш) област.

7. По завршувањето, и нема период на опоравување, може да се користи за нега на кожата производи и шминка.

8. Само еднаш, целосниот ефект постепено ќе aprear во 2-3 месеци.

9. Резултатите од ултразвук затегнување на кожата и еластичност ќе биде постепено во текот на следните 2 -3 месеци како нов колаген се регенерира.

10. Не постои прекини по овој третман. Некои пациенти имаат благи црвенило на кожата, но тоа е привремено. Резултатите продолжи да се подобри до 9 месеци. Резултатите може да трае 1 година.

ting up the fat tissue, combine with high energy and good penetration to resolve the fat. Specification

влезен напон AC 100V-230V 50Hz-60Hz
моќ <160VA
излезна моќност 0.2 до 2.0J (0.1J / Чекор)
Растојание 1,0 до 10мм (0.5mm / Чекор)
Фокусно растојание 5.0 до 25mm (0.5mm / Чекор)
Трансдуцерот DS-4.5D, DS-3.0, DS-1.5, FAT-13

Q & A

1. Колку трансформери доаѓаат со машина?
DS1.5MM (опционално)
DS3.0MM (стандард)
DS4.5MM (стандард)
DS13MM (опционално)
2. Колку снимки за секој tranducer?
8000 снимки.
3. третираната површина?
Очите, лицето, вратот, градите, телото.
4. Што е пакет?
Извоз стандардниот пакет, дрвена кутија со пена внатре.

 

 • Претходно:
 • Следно:
 • Дали имате било какви гаранција?   

  Да, ние имаме. 12 месеци гаранција на домаќин машина е дадена. Шест месеци бесплатна замена гаранција за рачки, третман на глави и делови.

  Како ти е по-продажба на услуги?   

  Имаме професионален тим технологија поддршка за вашиот навремени услуги. Можете да добиете помош ви треба во време по телефон, веб камера, онлајн чет (Google разговор, Facebook, Skype). Ве молиме контактирајте со нас откако машината има било каков проблем. Најдобра услуга ќе се нуди.

  Ќе ве научи како да се користи машина?  

  Да, ние може да обезбеди комплетна упатство за користење и употреба на видео за настава и примена. И 24/7 онлајн консултантски услуги ќе се обезбеди она што проблемот и секогаш кога ви се исполнат, може да се реши лесно. Тоа е лесно да се работи од страна на некој со инструкциите.

  Како за испорака?   

  Машината ќе биде предаден во рок од 2-3 дена по приемот на вашата исплата. 

  HTB10xphJXXXXXXiXXXXq6xXFXXXQHTB1faziKFXXXXaVXXXXq6xXFXXXhHTB1iHomIVXXXXaBaXXXq6xXFXXXM (1) HTB1rUiTKFXXXXbfaXXXq6xXFXXXT
  HTB13voVIVXXXXX5XVXXq6xXFXXXK 

   

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !