Q-Префрли ND YAG 1064 nm 532nm Ласерски машина медицински убавина U-SQ1

Краток опис:

Отстранување на тетоважа, подмладување на кожата, ласерски
♦ 12 инчен голем екран, може да се ротира 270 °
♦ Висок стандард силна алуминиумски школка
♦ 2000W висока моќност
♦ 100% Кореја увезени 7 поврзувани пренос на светлината рака
♦ 8ns ± 2ns пулсот ширина, можни се мали оштетувања на кожата
♦ 1- 10Hz брзо ефикасно лекување


детали за производот

Сервис

U-SQ1

Основни детали

 • Тип: Ласерски
 • Ласерски Тип: Nd: YAG ласер
 • Q-Switch: Да
 • Стил: Стационарни
 • Потврдување: CE
 • Земја на потекло: Гуангжу, Кина (континентална)
 • Името на брендот: Urbeauty
 • Број на модел: U-SQ1
 • Тема: пигмент отстранување, подмладување на кожата, отстранување на тетоважа, тетоважа ласерско отстранување на опрема
 • Големина на машината: 68 * 40 * 82cm
 • Пакет :: 100 * 50 * 115 cm
 • Машина Бруто Тежина: 75kg
 • пакување Тежина: 105kg
 • метод пакување: дрвена кутија
 • тип на машина: ласерско отстранување на тетоважа опрема
 • Бранова должина: 1064nm, 532nm
 • Моќност: 1500mj
 • Место Големина: 1-8mm прилагодливи
 • Рака: 7-заеднички рака
 • Гаранција: 2 години
 • Систем за ладење: вода за ладење и ладење на воздухот и кондензира

  Q-прекинувач Ласерски ND YAG Laser- q прекинувач Nd: YAG ласер

  ласерско отстранување на тетоважа опрема
  главната функција отстранување на тетоважа
  корисникот  Убавина Спа Меди
    Центар за убавина / отстранување на тетоважа

  Индикации за третман

  со висока моќност ри YAG ласер тетоважата отстранување машина П: прекинувач
  Дермисот пигментацијата, како што лентигини, сина или црна тетоважа, боја на веѓите.
  Епидермисот пигментацијата, како што луничка, високи дупка и жолта, црвена, кафеава тетоважа, усна боја

  параметар:

  Извор на светлина Q-Префрли НД: YAG солидна држава ласерски
  бранова должина опсег 1064nm, 532nm
  ниво на енергија 200-1500mj
  времетраењето на импулсот 8 ± 2ns
  пулс 1-10Hz прилагодливи
  machien димензии 68cm × 40cm × 82cm
  големина на пакување 100 * 50 * 115cm
  машина Нето тежина 75kg
  пакување тежина 105kg
  барање на енергија AC110-240V, 50Hz
  место Големина 1-8mm прилагодливи

  предност:

  висок квалитет на ри за печатење со YAG ласерско отстранување на влакна епилатор опрема големина 1. Место: 1-8mm прилагодливи
  2. срцевата енергија: 200-1500mj
  3. пулсот: 1-10 Hz, секој пат може да го додадете од 1 Hz
  4,7-Артикулација Заедничката пролет Рака
  Црвено светло со цел на самото место: со висока моќност ри YAG ласер тетоважата отстранување машина П: прекинувач
   
  Третман место големина од Рачен: 1-8mm
  со висока моќност ри YAG ласер тетоважата отстранување машина П: прекинувач

  7-Артикулација Заедничката пролет Рака
  со висока моќност ри YAG ласер тетоважата отстранување машина П: прекинувач

  Начело на терапија
  со висока моќност ри YAG ласер тетоважата отстранување машина П: прекинувач
  1. терапија на епидермисот и дермисот пигментацијата
  Користење на експлозивни ефект на Nd: YAG ласер, ласерскиот обземам на епидермисот во дермисот која вклучува износ на пигмент маса. Од ласерски импулси во наносекунда но со супер висока енергија, пигмент маса ударот отече брзо и паузи во мали парчиња, кои ќе бидат отстранети преку метаболички систем.
  2. Терапија на дилатација на капиларниот сад
  Користење на топлина ефект на Nd: YAG ласер ,, ласерски се апсорбира од страна на hemachrome во садот капиларна, а потоа садот за капиларна стане блокирани и исчезнуваат.
  карактеристики:
  1. Нема штета на фоликулата на косата и нормална кожа, која не остава лузни.
  2. најновите hi-tech на ласерски експлозија во треперењето.
  3.Short лекување време и лесно ракување
  4. Висок квалитет контролирани солидна држава ласерски во согласност со меѓународните стандарди.
  5. Компјутеризирани со голем LCD екран
  6. Мали чувство на болка, Анестезија е непотребно во повеќето случаи
  7. Нема застој и прекин на рутински активности, без несакани ефекти.
  8. Широка пациентот и брзо враќање на инвестицијата.

  пакети:

  висок квалитет на ри за печатење со YAG ласерско отстранување на влакна епилатор опрема 

   

 • Претходно:
 • Следно:
 • Дали имате било какви гаранција?   

  Да, ние имаме. 12 месеци гаранција на домаќин машина е дадена. Шест месеци бесплатна замена гаранција за рачки, третман на глави и делови.

  Како ти е по-продажба на услуги?   

  Имаме професионален тим технологија поддршка за вашиот навремени услуги. Можете да добиете помош ви треба во време по телефон, веб камера, онлајн чет (Google разговор, Facebook, Skype). Ве молиме контактирајте со нас откако машината има било каков проблем. Најдобра услуга ќе се нуди.

  Ќе ве научи како да се користи машина?  

  Да, ние може да обезбеди комплетна упатство за користење и употреба на видео за настава и примена. И 24/7 онлајн консултантски услуги ќе се обезбеди она што проблемот и секогаш кога ви се исполнат, може да се реши лесно. Тоа е лесно да се работи од страна на некој со инструкциите.

  Како за испорака?   

  Машината ќе биде предаден во рок од 2-3 дена по приемот на вашата исплата. 

  HTB10xphJXXXXXXiXXXXq6xXFXXXQHTB1faziKFXXXXaVXXXXq6xXFXXXhHTB1iHomIVXXXXaBaXXXq6xXFXXXM (1) HTB1rUiTKFXXXXbfaXXXq6xXFXXXT
  HTB13voVIVXXXXX5XVXXq6xXFXXXK 

   

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !